חיפוש מורים פרטיים

 

תלמידים והורים, מחפשים מורה פרטי ?

מורה, מעוניין ללמד שיעורים פרטיים ?

לימודים חשובים לכם? לא צריך להמתין שמצב הלימודים ידרדר. לא מצאתם מודעה של מורים פרטיים מתאימים? הנכם מוזמנים לרשום מודעה חינם על חיפוש מורה פרטי.

מחפשים עבודה? מורים פרטיים מוזמנים לרשום מודעה חינם תוך ציון מקצועות הלימוד בהם מתמחים, אזורים בארץ בהם יכולים ללמד, המלצות ועוד פרטים נוספים.

 
בגרות באנגלית

לימודים לקראת הבגרות באנגלית הם בעלי חשיבות עליונה. ללא אנגלית עם ציון טוב ומעלה לא תוכלו להתקבל ללימודים בהמשך. בבית הספר הלימודים מתקיימים בכיתות גדולות שבהן לומדים יחד תלמידים ברמות שונות.
כדי להצליח בבגרות צריך ללמוד בקבוצה קטנה של לא יותר מ- 5 תלמידים בעלי רמה פחות או יותר אחידה. רצוי שהלימוד יעשה על ידי מורה שאוהב ללמד, בעל שליטה מוחלטת בשפה ורצוי שהאנגלית תהיה שפת אם שלו. חשוב ביותר שבמהלך השיעורים לא תאמר אף מילה בעברית, גם לא ההסברים והפרושים. חשוב שהתלמיד יחפש בעצמו את הפרוש במילון כדי שמיומנות זו תהפוך אצלו לטבע שני. לימוד שפה בדרך חווייתית גם הוא חשוב למשל דרך שירים ושיחה בנושאים שמעניינים את הנוער. בשיעור פרטי יקבל התלמיד את הכלים להתמודדות עם טקסטים שונים ואת יסודות הדקדוק החשובים כל כך להצלחה.

 

 
 

 
בגרות בהיסטוריה

לימודים בתחום ההיסטוריה יכולים להיות מעניינים ביותר, צריך מורה עם אהבת המקצוע ויכולת סיפורית מעולה. אם אתה תלמיד תיכון שהיסטוריה ממש לא מעניינת אותו אבל אתה צריך ללמוד לבגרות, רצוי שתמצא מורה עם המיומנויות הנ"ל.
את ההכנה לבגרות כדאי לעשות לפי מבחנים משנים קודמות. כדאי להתארגן 2 -4 תלמידים יחד וכך להוזיל את עלות השיעורים הפרטיים.
את הלימוד הנוסף מעבר לשיעורים בכיתה כדאי להתחיל חודשיים לפני הבגרות. ולקחת בהתחלה שיעור אחד בשבוע ולקראת המבחן לתגבר את מספר השיעורים.
אשרות נוספת של תגבור הלימודים בהיסטוריה היא באתר האינטרנט של משרד החינוך. אמנם זו אפשרות זולה, אבל אם אין מוטיבציה, הלימודים בצורה זו מועדים מראש לכישלון.
כאן באתר תוכלו למצוא מורים פרטיים לכל מקצוע. מורים מוסמכים, מרצים באוניברסיטה וסטודנטים בכל אזור בארץ.

 
 
 
מאמרים וכתבות על חינוך, לימודים, שיעורים פרטיים ועוד
 
מערכת החינוך בישראל
מצב מערכת החינוך במדינת ישראל במשבר. הדעה הרווחת  שבעיית התקציב היא הגורם המרכזי למשבר. נכון, שיש מחסור בתקציבים ושכר המורה נמוך אך הגורם מספר אחת לתוצאות הנמוכות שמקבלים תלמידי ישראל במבחנים בינלאומיים היא חלוקה לא נכונה של התקציב הקיים והיחס של המערכת למורים ולתלמידים. בעיה נוספת וחמורה לא פחות היא יחס הורי התלמידים למערכת.
הבעיה המרכזית במערכת החינוך, הצפיפות ברוב הכיתות בארץ. המורה הטוב ביותר והסובלני ביותר לא יכול לתת יחס אישי לכל תלמיד ולעקוב באופן צמוד אחר התקדמות או נסיגה של תלמיד אם יש בכיתה 38 -40 תלמידים. בעיה נוספת האיסור לחלק את התלמידים לפי רמות בשיעורי אנגלית ומתמטיקה (שיטת ההקבצות). לכן התלמידים החלשים לא עומדים בקצב ואז נופלים עוד יותר, הדימוי העצמי שלהם נפגע ורמת האלימות עולה. מצד שני יש את התלמידים החזקים שפשוט משתעממים וגם הם מחפשים להם תעסוקות שונות ומשונות שגם הן נגררות לאלימות. הבעיה פחות בולטת בכיתות הנמוכות. שם גם הפערים קטנים יותר בהישגים.

הבעיה מתחילה להיות דומיננטית מכיתה ה' ומעלה. בכיתות ה'. אחת הסיבות לירידה היא צמצום שעות ההוראה, ביטול שיעורי מלאכה, מוסיקה, ציור וצמצום שיעורי הספורט. מאחר שתקציב החינוך קוצץ ומספר שעות הלימוד קוצצו היה צריך לוותר על משהו. ברור שלא יוותרו על חשבון, עברית, אנגלית ותנ"ך. התוצאה שילד שלא מבריק במקצועות עיוניים, לא מוצא את עצמו ואין לו במה להצטיין ולקבל מילה טובה וציון טוב במשהו. כך מתחילה הנפילה התלמיד מאבד את הביטחון  העצמי ובית הספר מפסיק להיות מקום שהולכים אליו ברצון ובשמחה. תשאלו ילדים בגיל 11 12 רבים יגידו לכם שבבית הספר הם אוהבים רק את ההפסקות. בגילים הצעירים יותר הילדים אוהבים את בית הספר ואת לימודים. לאחרונה נכנסה תוכנית "אופק" לבתי הספר היסודיים. התוכנית מבטיחה שלמורים יהיה זמן לתת לתלמידים החלשים  שיעורים פרטיים  ויחס אישי שיקדם את התלמידים החלשים, יעניק להם את הביטחון העצמי וישפר את הדימוי העצמי. כתוצאה מכך, מקווים שרמת האלימות תרד ורמת התלמידים תעלה.

הבעיה גדלה במעבר לחטיבה. שיטת החטיבות פשטה מזמן את הרגל אבל המדינה לא מוכנה להודות בזה. הרעיון היה "אינטגרציה". ההנחה הייתה שאם יאחדו תלמידים משכבות מבוססות עם תלמידים משכבות חלשות הדבר ייטיב בעיקר עם השכבות החלשות ולא יפגע בחזקים. התוצאה גם אלה וגם אלה ניזוקו. הבעיה השנייה היא סגירת בתי הספר המקצועיים. אין לתלמיד בינוני ומטה אלטרנטיבה..כשהיו מגמות מקצועיות כמו חשמל, אלקטרוניקה, מכונאות וחשמל רכב, תלמידים מצאו לעצמם ביטוי עצמי  שנתן להם ביטחון עצמי. יש כיום מהנדסים רבים שהם יוצאי מגמות מקצועיות בבתי ספר של רשת "עמל" ושל רשת "אורט". אני מכירה אישית מהנדס מחשבים חשמל ומהנדס רובוטיקה שסיימו האחד מגמת חשמל והשני מגמת אלקטרוניקה ב"עמל".

רוב מורי ישראל משקיעים את נשמתם בחינוך אך מקבלים יחס מזלזל, גם מהמדינה שלא דואגת לתנאים פיזיים אלמנטאריים למורים כמו חדר מורים מרווח, מקום אחסון לספרים ועזרי לימוד או פינה שקטה לשיחה עם תלמידים. האם יש עוד סקטור ציבורי במדינה שממן לעצמו את הקפה?
גם חלק מהורי התלמידים מזלזלים במערכת החינוך ורואים בה בראש וראשונה מקום לאחסן בו את הילדים. הם מצפים מהמורים שיציבו לילדיהם את הגבולות שהם לא מצליחים ולא מסוגלים להציב ושהמורים יחנכו את הילדים שהם לא הצליחו לחנך. החינוך מתחיל מהבית כבר מגיל אפס.

הורים שמתקשרים או שולחים מסרונים לילדיהם בשעה שהם יודעים שיש שיעור מלמדים את הילד שהכול מותר ובכך מוחקים את סמכות המורה. כשהילד רואה שהוריו לא שומרים על כללי הניקיון ברשות הרבים ואינם מצייתים לכללי הבטיחות וחוקי התנועה, אי אפשר לצפות ממנו להתנהג אחרת בבית הספר.
 המורים בישראל מקבלים שכר רעב. בסקר שנערך לאחרונה, נמצא שחלק גדול מהאוכלוסייה הענייה במדינה הם אנשים עובדים ו- 23% מהעובדים העניים הם מורים. בעיקר מורות שהן אמהות חד הוריות ובתים ששני בני הזוג הם עובדי מערכת החינוך. מי שרוצה לצאת ממעגל העוני חייב לקחת על עצמו משרה נוספת. מה עושה מורה שצריכה להגדיל את הכנסתה? נותנת שיעורים פרטיים.תגובות הגולשים


תגובות הגולשים

שם:
אמייל:
smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 


נא לכתוב את האותיות שבהמשך (הדבר נחוץ לאבטחת האתר)
Security Image