חיפוש מורים פרטיים

 

תלמידים והורים, מחפשים מורה פרטי ?

מורה, מעוניין ללמד שיעורים פרטיים ?

לימודים חשובים לכם? לא צריך להמתין שמצב הלימודים ידרדר. לא מצאתם מודעה של מורים פרטיים מתאימים? הנכם מוזמנים לרשום מודעה חינם על חיפוש מורה פרטי.

מחפשים עבודה? מורים פרטיים מוזמנים לרשום מודעה חינם תוך ציון מקצועות הלימוד בהם מתמחים, אזורים בארץ בהם יכולים ללמד, המלצות ועוד פרטים נוספים.

 
מדוע כדאי שיעורים פרטיים

שיעור פרטי עם מורה מנוסה שווה ל- 10 שעות לימוד בבית הספר. כמובן שצריכה להיות "כימיה" בין המורה לתלמיד. חשוב שבשיעורים הראשונים אחד ההורים יהיה נוכח בבית בעת השיעור ויראה את הגישה של המורה ואיך הילד מגיב. חשוב שתשאלו את בנכם או בתכם בתום שניים שלושה שיעורים איך הם מרגישים עם המורה. לחיבור בין הילד למורה הפרטית יש חשיבות עליונה בהצלחת תהליך הלמידה. לא פעם הילדים לומדים טוב "בשביל המורה". שאהובה עליהם.
מורה פרטי, שבא לביתו של התלמיד, יושב איתו ומדבר עם הילד או הילדה גם מעבר לחומר הלימוד, מוסיף לילד הרגשה טובה וביטחון עצמי שאיתם הוא מגיע לבית הספר.

 

 
בגרות באנגלית

לימודים לקראת בגרות באנגלית הם בעלי חשיבות עליונה. ללא אנגלית עם ציון טוב ומעלה לא תוכלו להתקבל ללימודים בהמשך. בבית הספר הלימודים מתקיימים בכיתות גדולות שבהן לומדים יחד תלמידים ברמות שונות.
כדי להצליח בבגרות צריך ללמוד בקבוצה קטנה של לא יותר מ- 5 תלמידים בעלי רמה פחות או יותר אחידה. רצוי שהלימוד יעשה על ידי מורה שאוהב ללמד, בעל שליטה מוחלטת בשפה ורצוי שהאנגלית תהיה שפת אם שלו. חשוב ביותר שבמהלך השיעורים לא תאמר אף מילה בעברית, גם לא ההסברים והפרושים. חשוב שהתלמיד יחפש בעצמו את הפרוש במילון כדי שמיומנות זו תהפוך אצלו לטבע שני. לימוד שפה בדרך חווייתית גם הוא חשוב למשל דרך שירים ושיחה בנושאים שמעניינים את הנוער. בשיעור פרטי יקבל התלמיד את הכלים להתמודדות עם טקסטים שונים ואת יסודות הדקדוק החשובים כל כך להצלחה.

 

 

 
 
 
סיפורי הצלחה

תעודת בגרות - קרש קפיצה? לא בטוח
כולם יודעים שבלי בגרויות אין אפשרות להמשיך ללימודים אקדמיים. אבל הנה סיפור מהחיים על דותן, תלמיד מצטיין בתיכון שסיים את לימודיו בתיכון בלי תעודת בגרות. כיום דותן, 39 מהנדס אלקטרוניקה עוסק בתכנון ושדרוג קווי ייצור בחברה בינלאומית. מה קרה בין התיכון למעמדו היום? הנה הסיפור.

לאורך לימודיו בתיכון דותן לא הסתדר עם תנ"ך ולשון. לא עזרו שיעורים פרטיים. מורים פרטיים, שהוא למד אצלם אמרו שהבחור חכם נעים שיחה אבל פשוט לא מעניינים אותו המקצועות הללו. הגיעה תקופת בגרויות, בכל המקצועות כולל ספרות והיסטוריה הבחור קיבל ציונים שנעו בין 80 ל-97. כמובן שבפסיקה אלקטרוניקה, חשמל, ומתמטיקה הוא קיבל את הציונים הגבוהים, אבל בגלל שלא היו לו ציונים בשלושת המקצועות הבעייתיים משרד החינוך לא העניק לו תעודת בגרות.

בצבא דותן שירת בחיל האוויר. הוא טיפל במצלמות ומכונות פיתוח. יום אחד הוא הציע למפקד איזה שדרוג לאחת המכונות. המפקד אמר לו להגיש שרטוטים ותוכנית עבודה. לאחר כמה שבועות קיבל אישור לנסות ליישם את ההצעה שהתגלתה כהצלחה וזיכתה אותו ב-350 שח' ורגילה נוספת. בסופו של דבר הוא נשאר שנה בקבע. אנשים נכבשו בקסמו של דותן והוא התקדם מעבודה לעבודה ללא שום תואר כשהוא עושה עבודה שבדרך כלל עושה מהנדס. הוא למד בעצמו.

בגיל 35 כאשר כבר אין צורך בתעודת בגרות כדי להתקבל לאוניברסיטה הוא נרשם ללימודים וסיים בתוך 3 שנים תואר בציונים גבוהים. כיום הוא ממשיך ללמוד לתואר שני כלכלה ומנהל.

 
סיפורי הצלחה

ילד עם ליקוי במסגרת רגילה
בני הבכור נולד חרש. אני לא מאמינה שאני כותבת את המילים האלו באינטרנט. במשך שנים לא הרשיתי לאף אחד לקרוא לבני חרש. אבל הוא לא כבד שמיעה אלא חרש. הבחנתי שמשהו אינו כשורה כבר בגיל חודשיים. מרגע שאובחן הוא טופל. כשהגיע הזמן לגן חובה משרד החינוך רצה לשבץ אותו בגן מיוחד. בעלי ואני לא הסכמנו. שמענו על גננת שיודעת את שפת הסימנים ביישוב אחר. נסענו לשם ומצאנו אישה מיוחדת, גננת בגן רגיל, שגדלה בבית של הורים חרשים ולכן יודעת את שפת הסימנים. היא הסכימה לקבל את בננו. בשלב זה בני כבר ידע מעט שפת סימנים וגם לבטא מספר מילים. הוא קיבל שיעורים פרטיים מגיל שנה. גם אנחנו השתתפנו בקורסים ולמדנו עם מורה פרטי את שפת הסימנים והתחלנו אפילו לשוחח בינינו בשפה זו.

חשבנו שבגן הזה נהיה פטורים מהתמקחות עם משרד החינוך בעניין סייעת מיוחדת לבננו. אבל הסתבר שטעינו. שאין זה מספיק שהגננת יודעת לתקשר איתו ונחוצה עזרה צמודה. קיבלנו ממשרד החינוך סייעת לשלושה ימים ואנחנו מימנו מכיסינו את יתר הימים. אי אפשר לספר כאן על המלחמות שעברנו לאורך שנות לימודיו של בננו.
כיום הוא מתכונן לבחינות הבגרות של משרד החינוך, בעזרת "שמע" והתגייסות כלכלית של ההורים של שנינו ועוד תרומות מימנו שיעורים פרטיים לבננו והוא כבר עבר בחינה בלשון ובאזרחות בהצלחה.

בני קורא שפתיים בצורה מדהימה וגם מי שנמצא רחוק ממנו צריך להיזהר בדבריו. הוא מקובל בין בני גילו, הוא העביר להם קורסים בשפת הסימנים, הוא יוצא לבילוי איתם והם שומרים עליו. היה לנו מזל עם מורים נפלאים והיעד הבא צבא שבננו מאוד רוצה לשרת בו.

 
סיפורי הצלחה

כך דאגנו לילד שלנו
מקרה אמיתי שהתרחש לפני שנים, בן של מורה שלימדה באותו ביה"ס שבו למד בנה. הגיעה בחופשת הפסח למסקנה שבנה שלומד בכיתה א' אינו יודע לקרוא אות אחת. מיד לאחר החופשה היא ניגשה למחנכת הכיתה ואמרה לה שבנה, גיל אינו יודע לקרוא. המורה אמרה לאמא שהיא סתם היסטרית, "בואי מחר כשיש לך חלון תעמדי ליד הדלת כך שגיל לא יראה אותך ותשמעי איך הוא קורא יפה".

למחרת עמדה האימא מאחורי הדלת, המורה נתנה לאחת הילדות מהכיתה לקרוא מתוך אלפוני ומיד אחריה לגיל. ובאמת גיל קרא בקול רם ושוטף. האימא הלכה נבוכה לחדר המורים. לפתע עלה במוחה רעיון. היא ניגשה לספריית ביה"ס לקחה את החוברת העתיקה את ארבעת השורות לדף חלק עם הניקוד. חזרה למורה וסיכמה איתה שבתום יום לימודים היא תיתן לגיל את הדף ותבקש ממנו לקרוא. לאחר שכל הילדים יצאו מהכיתה נתנה המורה לגיל את הדף. הוא לא ידע לקרוא אף מילה. כששאלו אותו שתי הנשים איך הוא קרא קודם והצביע על כל מילה גיל ענה:
"אמרתי מה שאורית אמרה וכל הילדים שמים את האצבע על הסימנים האלה" והצביע על המילים שעל הדף. למחרת גיל כבר היה אצל המורה לחינוך מיוחד, נקבעו שעות של מוסיקה וציור שבהן גיל יצא מהכיתה לכיתת הקידום, במשך חופשת הקיץ הוא המשיך ללמוד באופן פרטי.

בתחילת כיתה ב' גיל כשגיל כבר ידע לקרוא היטב הוא עבר אבחון והתגלו כל הליקויים שגרמו לו לעיכוב. הוריו רשמו אותו לשחייה וטניס, עבדו איתו מידי יום על תרגילים פיזיו טרפים שהמאבחנת קבעה וגם תרגילי כתיבה וקריאה. הסיפור ארוך עד לכיתה י' גיל קיבל תמיכה מכל כיוון אפשרי. כיום הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת, סיים את התואר בהצטיינות וממשיך לקבלת תואר בהוראה. מטרתו להיות מורה להיסטוריה ואזרחות לתלמידים לקויי למידה. אם הוריו לא היו מגלים את הבעיה ומטפלים בה בגיל צעיר הוא היה הופך לנער שהמורים היו מכנים פעם "עצלן" ולא היה יכול להשתלב ולהגיע לשום הישג, בודאי לא למה שהוא היום.

 

 

 
 

 

 
 

drupal statistics